Головна » 2009»Січень»26 » Розвиток Східного партнерства є одним з пріоритетів Чеського головування у Євросоюзі
Розвиток Східного партнерства є одним з пріоритетів Чеського головування у Євросоюзі
11:59 PM
Розвиток Східного партнерства є одним з пріоритетів Євросоюзу у сфері зовнішньої політики на наступні півроку. Про це сьогодні у Брюсселі, відкриваючи засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин, заявив віце-прем'єр з європейських справ головуючої в ЄС Чеської Республіки Александр Вондра.
"У довгостроковій перспективі для нас є необхідним, щоб наші сусіди і партнери поділяли з нами головні цінності, демократичні принципи, верховенство права та інші. З практичного погляду, Східне партнерство має увібрати в себе дуже конкретні заходи як двостороннього, так і багатостороннього характеру. Ці заходи дадуть змогу зробити завершеними вже наявні інструменти Європейської політики сусідства на зразок Чорноморського партнерства. Наш стратегічний інтерес полягає в тому, щоб наші найближчі партнери мали аналогічні з нами стандарти ринкової економіки та демократії", - сказав чеський урядовець.
Він наголосив на тому, що Чеське головування в Євросоюзі розраховує отримати остаточний варіант концепції Східного партнерства вже за підсумками весняного саміту ЄС, що має відбутися у Брюсселі у березні поточного року. Це дозволить уже 7 травня провести у Празі зустріч на вищому рівні між країнами Східного партнерства, яка має офіційно започаткувати згадану програму.
Під час ранкового засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин свою підтримку на адресу Східного партнерства висловила також Єврокомісар з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер. Вона зазначила, що Єврокомісія повністю підтримує пріоритети Чеського головування в ЄС. У сфері зовнішніх зносин це стосується, зокрема, розвитку трансатлантичних відносин, зусиль з Близькосхідного врегулювання, а також розвитку відносин з Афганістаном та Пакистаном, заходів з підвищення енергетичної безпеки тощо.
"Але дозвольте мені окремо наголосити, що на сьогодні Східне партнерство лише підкреслює нашу політику в частині енергетичної безпеки. Ми мали вже поглиблене обговорення Східного партнерства під час Ради ЄС у лютому /минулого року. - Авт./, і маємо продовжувати цю роботу. Ви знаєте, що передбачено виділення певних додаткових коштів - 350 мільйонів євро на чотирирічний період. Це, шановні колеги, інвестиція у нашу власну стабільність. Ми сподіваємося, що зможемо працювати над цим швидко, щоб вийти з правильними висновками на весняний саміт Євросоюзу",- зауважила Беніта Ферреро-Вальднер.