Головна » 2008»Грудень»18 » Єврокомісія надала митні преференції 16 країнам, що розвиваються
Єврокомісія надала митні преференції 16 країнам, що розвиваються
12:40 PM
Європейська Комісія ухвалила рішення надати 16 країнам, що розвиваються, безмитний доступ до ринку ЄС для близько 6400 тарифних позицій, в рамках спеціальних заходів Євросоюзу для стимулювання стабільного розвитку та ефективного управління.
Преференції, які називаються GSP+, на додаток до стандартної Загальної системи преференцій (GSP) поширились на країни, що розвиваються. GSP+ надається вразливим країнам, що розвиваються, які ратифікували та ефективно імплементували 27 основних конвенцій ООН та МОП про права людини і трудові права та інші міжнародні конвенції, що стосуються охорони навколишнього середовища та принципів управління.
Бенефіціарами GSP+ з 1 січня 2009 року до кінця 2011 року будуть: Вірменія, Азербайджан, Болівія, Колумбія, Коста-Ріка, Еквадор, Сальвадор, Грузія, Гватемала, Гондурас, Монголія, Нікарагуа, Парагвай, Перу, Шрі-Ланка та Венесуела. Право на отримання преференцій Шрі-Ланкою та Сальвадором ще залишається під питанням, оскільки Єврокомісія проводить розслідування на предмет імплементації цими країнами відповідних конвенцій ООН та МОП.
Для країн, що розвиваються, GSP+ слугує важливим стимулом ратифікувати й ефективно застосовувати комплекс міжнародних стандартів у сфері прав людини, основних трудових стандартів, сталого розвитку та ефективного управління. Досвід показує, що стимулюючий ефект від GSP+ є сильним, оскільки країни докладають максимальних зусиль для виконання вимог. Преференції GSP+ мають реальне економічне значення для країн-бенефіціарів: у 2007 році товарообіг за цією схемою склав 4,7 млрд. євро, а номінальна втрата по миту (у порівнянні зі стандартними показниками GSP) склала для ЄС понад 357 млн. євро.
Безмитний доступ означає значне зниження тарифних ставок, що застосовуються відповідно до звичайних GSP. Зниження тарифів включає тютюн (скорочення до 52%), різні фруктові соки(до 30%), фрукти (до 20%), овочі (до 14%), рибу (до 20%) та мед (до до 17%).
Для винесення рішення щодо GSP+ Єврокомісія розглянула всі заяви, подані до кінцевого терміну 31 жовтня 2008 року. Заяви були перевірені на предмет відповідності критеріям, встановленим у Правилах GSP, а також із використанням інформації відповідних міжнародних організацій. В результаті вивчення було визначено перелік країн-бенефіціарів схеми GSP+ для періоду 2009 – 2011 років. Три країни отримуватимуть вигоди від GSP+ в перший раз: Вірменія, Азербайджан і Парагвай. Одна з попередніх країн-бенефіціарів, Панама, не подала заяву до встановленого терміну. Нові Правила GSP передбачають додаткову можливість для заяв всередині 2010 року.