Представники понад 400 європейських міст зобов’язуються до 2020 року перевершити цілі ЄС у справі захисту довкілля. Мери, які підписали пакт, мріють бачити свої міста чистими і не загазованими. Поставлені ж ЄС вимоги - зменшити викиди СО2 до 2020 року на 20 відсотків у порівнянні з показниками 1990 року – здаються їм недостатніми. Усі учасники, від невеличкого містечка в Іспанії до такої європейської столиці як Берлін мають намір, об’єднавши свої зусилля та активно обмінюючись досвідом, перевиконати цей план.
Щоправда, одного лише підписання пакту не досить, тому кожні два роки Єврокомісія контролюватиме виконання зобов’язань містами та надсилатиме у разі необхідності догани чи навіть виключатиме з об’єднання порушників домовленості. Такий контроль, вважає Райнгард Лоске, сенатор з питань захисту довкілля німецького міста Бремен, не завадить: «Як на мене, то таке зовнішнє оцінювання є корисним. Кожні два роки потрібно здавати звіт про те, що було зроблено для кращого захисту довкілля.»
Вигідні кредити
Аби підвищити якість повітря та заощадити енергію, міста та громади планують, зокрема, покращити ізоляцію громадських та приватних будівель, розширити систему громадського транспорту та частково обмежити рух автомобілів у центрі міст. Єврокомісія, в свою чергу, підтримає розробку та застосування джерел альтернативної енергії, а також допоможе містам отримати вигідні кредити для втілення їхніх планів від Європейського інвестиційного банку.