Головна » 2009»Лютий»10 » Чехія скликає саміт ЄС з подолання економічної кризи
Чехія скликає саміт ЄС з подолання економічної кризи
10:41 PM
Щоб скоординувати дії європейців з подолання економічної кризи, Чехія скликає неформальний саміт глав держав та урядів ЄС. Його планується провести до кінця лютого, а точна дата, як очікується, буде визначена в середу на зустрічі чеського прем'єр-міністра Мірека Тополанека з главою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.
На зустрічі буде обговорено вжиті антикризові заходи та їх ефективність, а також заяви ряду європейських політиків про необхідність проведення протекціоністської економічної політики з метою підтримки національних ринків праці.
"Політика протекціонізму лише посилить кризу, для подолання якої знадобиться значно більше часу. Тільки спільними діями держави ЄС зможуть ефективно подолати негативні наслідки", - вважає Мірек Тополанек.
Прем'єр-міністр головуючої в Євросоюзі Чехії покладає на президента Франції відповідальність за можливий зрив процесу ратифікації парламентом Чеської Республіки Ліссабонської угоди. Він назвав "неймовірним" недавнє висловлювання Ніколя Саркозі про необхідність переведення з Чехії на територію Франції французьких автомобілебудівних підприємств.
"Різниця у вартості виробництва однієї й тієї ж машини в Чехії і у Франції становить тисячу євро, - заявив у четвер Саркозі. - Ми скасуємо професійний податок в 2010 році, тому що я хочу, щоб ми зберегли заводи у Франції".
В умовах економічної кризи багато підприємств Західної Європи, в тому числі й автомобілебудівні, щоб скоротити витрати, переносять виробництво туди, де дешевша робоча сила. Чеський прем'єр, критикуючи висловлювання Саркозі, заявив, що в такий складний час кращого засобу для того, щоб поставити під сумнів ратифікацію Ліссабонського договору, знайти було неможливо.
Як повідомлялося, депутати нижньої палати парламенту Чехії відклали розгляд Ліссабонського договору. Відстрочки щодо цього питання вдалося добитися правлячій Громадянській демократичній партії. Представники даної політичної сили пояснили це необхідністю досконального вивчення окремих пунктів Договору. Чехія залишається єдиною країною ЄС, яка не висловила свою офіційну думку з приводу договору, покликаного реформувати структуру Євросоюзу.