Головна » 2009»Лютий»6 » Польща може ускладнити працевлаштування українських заробітчан
Польща може ускладнити працевлаштування українських заробітчан
7:33 PM
Як пише Gazeta Wyborcza, про це заявив голова OPZZ Ян ГУЗ, який пояснив необхідність такого обмеження потребою працевлаштування поляків, які повертаються із заробітків з інших країн Євросоюзу та не можуть знайти роботу в Польщі.
«Сьогодні ми відкрили занадто сильно кордони. Ми повинні охороняти наш ринок праці, обмежуючи можливості працевлаштування працівників з-поза Європейського Союзу», - сказав він.
Я.ГУЗ заявив газеті, що OPZZ планує передати свої пропозиції урядовцям вже найближчим часом.
Водночас радник OPZZ Богдан ГЖИБОВСЬКИЙ сказав УНІАН, що для нього стала несподіванкою ця заява Я.ГУЗА, а профспілка не обговорювала можливість обмеження доступу іноземцям на польський ринок праці й поки що немає жодних конкретних пропозицій.
Він зауважив, що, за неофіційними даними, у Польщі нелегально можуть працювати до 600 тис. іноземців.
Б.ГЖИБОВСЬКИЙ не уточнив, скільки, за його інформацією, з них може бути українців. Водночас він сказав, що у Польщі до вступу в Європейський Союз у 2004 році працювало близько 1 млн. іноземців.
Gazeta Wyborcza відзначила, що OPZZ об’єднує 4 тис. профспілок підприємств, де працює близько 1 млн. працівників.
На думку інших експертів, яких цитує газета, обмеження для іноземців навряд чи змінять ситуацію, оскільки є дуже малі шанси того, що поляки, які працювали за кордоном, погодяться виконувати ту саму роботу у Польщі за меншу в кілька разів зарплату.
Як повідомлялося, з 2007 року польський уряд спростив працевлаштування іноземців в країні для того, аби компенсувати нестачу робочої сили в країні через масовий виїзд поляків на роботу в інші країни Євросоюзу.
Зокрема, Польща зменшила в 10 разів вартість офіційного дозволу на роботу до близько 30 доларів, а з липня 2007 року дозволила працювати українцям, білорусам та росіянам без офіційного дозволу в країні упродовж 6 місяців в рік.
За даними статистики, за кордоном можуть працювати близько 2 млн. поляків, частина з яких змушена повертатись до Польщі через втрату роботу через світову економічну кризу.
За неофіційними даними, у Польщі можуть працювати від 100 до 500 тис. громадян України, більшість з яких нелегально.
Українці в основному працюють в будівництві, доглядають старших людей та дітей, а також в сільському господарстві.