У четвер у бельгійській столиці починається саміт ЄС. Глави держав і урядів країн Європейського союзу радитимуться щодо протидії фінансовій та економічній кризі та узгоджуватимуть свої позиції. Саміт ЄС, що починається сьогодні у Брюсселі, стане своєрідною підготовкою до саміту «великої двадцятки», що відбудеться на початку квітня у Лондоні.
Керівники держав і урядів країн Європейського союзу обговорюватимуть програми заходів, спрямованих на стимулювання економік країн спільноти, способи реформування світової фінансової системи та можливу допомогу державам-новачкам ЄС, які найбільше потерпають від кризи.
Президент Європейської комісії Жозе-Мануель Баррозу напередодні саміту ЄС наголосив, що настала пора активних дій. «Наші громадяни хочуть не промов, а дій. Їм потрібна не жестикуляція, а перетворення», - сказав Баррозу.
«Вибухонебезпечна суміш»
Прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер напередодні зустрічі в бельгійській столиці застеріг від небезпечних наслідків затяжної рецесії в країнах ЄС. За його словами, внаслідок фінансової та економічної кризи багато людей можуть втратити робочі місця та свої прибутки. «З цього в Європі може виникнути вибухонебезпечна суміш», - сказав прем’єр Люксембургу в інтерв’ю німецькому виданню „Die Welt“.
Не оминуть увагою керманичі ЄС під час «весняного саміту» і питання енергопостачання. Також учасники планують обговорити методи боротьби з податковими оазами, подальшу долю Лісабонської угоди та тіснішу співпрацю зі східними сусідами ЄС, зокрема підготовку до установчого саміту «Східного партнерства», що має відбутися 7 травня у Празі.