Однією з головних тем розмови стала підготовка до проведення 23 березня у Брюсселі міжнародної донорської конференції з питань модернізації та реконструкції української газотранспортної системи.
«Тема, яка нас найбільше сьогодні об'єднує - проведення цього саміту, до якого ми йшли не один місяць. Сьогодні ми знаходимося на фінішній прямій», - сказав Президент, який переконаний в успішності цього заходу.
У свою чергу Голова Європейської комісії наголосив, що конференція «надає Україні унікальну можливість продемонструвати свою відданість у питанні модернізації газотранспортної системи». «Це дуже важливо для того, щоб відновити довіру до українського енергетичного сектору», - пояснив Жозе Мануель Баррозу.
Він підкреслив важливість проведення донорської конференції і висловив переконання, що вона могла б стати прикладом «інших можливостей підтримки України».
Окремий блок питань зустрічі стосувався антикризової політики України. «В цілому, Україна має план, як зреагувати на всі виклики, породжені світовою фінансовою кризою», - запевнив Віктор Ющенко. Зокрема, за його словами, Україні вдалося врегулювати одне з найскладніших питань - оптимізувати показник зовнішньоторговельного балансу.
Надзвичайно важливим у контексті подолання кризи Президент назвав відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом. Проте, він відзначив, поки що МВФ не знаходить порозуміння з урядом України з низки питань. «Я як Президент виходжу з того, що співпраця з МВФ, як і іншими фінансовими організаціями, є обов'язковим компонентом виходу України з кризи», - сказав Президент. Він висловив сподівання, що незабаром Верховна Рада зі свого боку зробить все необхідне, щоб виконати попередні застереження фонду і вже цього тижня прийме необхідні законодавчі рішення.
Президент підтвердив, що після врегулювання відносин з МВФ Україна має намір співпрацювати з Європейським інвестиційним банком, ЄБРР та іншими фінансовими інституціями, «щоб сформувати відповіді на виклики світової економічної кризи».
За словами Жозе Мануеля Баррозу, надзвичайно важливо, що співпраця України з МВФ продовжувалася. «Ми вважаємо, що життєво необхідним є виконання вимог МВФ», - сказав він. Продовження взаємодії з МВФ сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні та підвищить довіру до неї з боку міжнародного бізнесу, а також створить передумови для інших форм підтримки, особливо різних фінансових інституцій. «Ця підтримка важлива, оскільки існують дуже серйозні виклики», - підсумував Голова Єврокомісії. При цьому він наголосив, що в умовах світової економічної кризи завдання усіх відповідальних політиків - працювати разом для подолання спільних викликів.
Коментуючи тему євроінтеграційної політики, Ж.М.Баррозу відзначив успішне просування переговорного процесу з укладення угоди про асоціацію України з ЄС. Водночас він зауважив, що попереду багато роботи і відтак треба зосередитися на вирішенні «специфічних питань, від чого залежить розвиток відносин України з ЄС». «Якщо ми їх вирішимо, ми зможемо будувати з Україною глибші відносини як дуже близькі друзі і партнери», - сказав він.
Віктор Ющенко повідомив, що під час зустрічі з Жозе Мануелем Баррозу обговорив ініціативу «Східне партнерство». Президент запевнив, що Україна всіляко підтримує такий діалог, і висловив переконання, що це стане одним із кроків до зближення з ЄС.
Віктор Ющенко запевнив також, що Україна залучатиме до цього діалогу партнерів. «Це формат дуже важливий не тільки для України, а й для тих 6 країн, про які йдеться в рамках цього діалогу», - сказав Президент.
У цілому Глава держави високо оцінив діалог і охарактеризував його як відвертий і предметний.