Головна » 2009»Березень»2 » На саміті ЄС у Брюсселі погоджено підходи до подолання фінансової кризи
На саміті ЄС у Брюсселі погоджено підходи до подолання фінансової кризи
2:20 PM
Учасники неформального саміту ЄС у Брюсселі погодили спільні підходи до подолання поточної економічної та фінансової кризи.
"Ми погодилися з тим, що Європа може зустріти економічну й фінансову кризу та успішно подолати цей виклик лише за умови спільних і скоординованих дій", - заявив за підсумками засідання прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чеської Республіки Мірек Тополанек.
За його словами, такі дії мають здійснюватися з повагою до правил спільного ринку, економічного та монетарного союзу. Учасники зустрічі висловили впевненість у достовірності короткотермінового та довгострокового прогнозів щодо стабільного економічного розвитку для країн Євросоюзу та погодили певні спільні принципи для досягнення цієї мети.
Першочерговим завданням саміт ЄС визначив повернення довіри до фінансового сектору та його стабілізацію. Ця робота проводиметься відповідно до домовленостей, досягнутих під час саміту ЄС у жовтні минулого року з метою відновлення нормальних фінансових умов для розвитку економіки. Учасники сьогоднішньої зустрічі визнали, що розблокування кредитних каналів має критично важливе значення для ефективності фіскальних стимулів, до яких вдаються практично всі країни-члени ЄС для пожвавлення економічної активності.
Лідери Євросоюзу підтвердили необхідність заходів із підтримки європейського банківського сектору за рахунок збільшення його капіталізації. При цьому ключовим залишається принцип поваги до правил вільної конкуренції. Дії жодного з учасників фінансового ринку, в тому числі й ті, що спрямовані на підтримку національного банківського сектору, не мають підривати економічну та фінансову стабільність інших країн Європейського Союзу. На цій основі має бути проведена реструктуризація всієї банківської сфери у Європі.
Згадані заходи мають бути спрямовані на "перезапуск" та стабілізацію реальної економіки. Скоординований підхід у межах усього Євросоюзу та створення відповідних механізмів такої координації на загальноєвропейському рівні мають дати змогу Європі уникнути проявів протекціонізму, національного егоїзму та інших явищ, які могли б завдати шкоди стабільності спільного європейського ринку або чинним нормам ринкової економіки.